Dla kogo przeznaczone są domeny .tel?

Domeny .tel to innowacyjny projekt umożliwiający umieszczenie swoich danych / danych swojej firmy w Internecie przy pomocy kilku kliknięć. Odbiorcą końcowym jest każdy kto chce być widoczny w Internecie.

Jak to działa?

Załóżmy, że np. notariusz chce założyć swoją stronę internetową na której znajdą się jego dane kontaktowe, mapa dojazdu do biura, telefon itp. Standardowo musiałby:

- kupić serwer (koszt około 200 zł rocznie),
- kupić ciekawą domenę (cena około 10 000 zł, a następnie około 100 zł rocznie),
- zlecić wykonanie serwisu (około 2000 zł).

To wszystko może osiągnąć znacznie prościej i taniej. Kupując domenę notariusz.tel może zamieścić tam wszystkie niezbędne dane przy pomocy prostego panelu. Strona dopasuje się w taki sposób, że będzie wygodna do przeglądania zarówno przez standardową przeglądarkę internetową jak i przeglądarki mobilne, np. w telefonach czy tabletach.

W przypadku zmiany numeru telefonu, czy adresu wystarczy zmienić te dane pod adresem notariusz.tel. W przyszłości, gdy powstaną aplikacje do zapisywane numerów telefonów w formacie tekstowym, w książce telefonicznej będzie można wpisać np. notariusz.tel, a przy próbie połączenia będzie automatycznie wybierany numer telefonu podpięty do domeny przez właściciela domeny notariusz.tel

Z tego powodu domeny tel są także rejestrowane przez osoby prywatne, umożliwiają zebranie danych w jednym miejscu. Takich domen jest już zarejestrowanych ponad 300000!Ciekawe strony o domenach tel:

telnic.org
telpages.pl

Przykładowe strony

interiors.tel
wolski.tel
garrana.tel
kotwica.tel
coveryourcar.tel
removals.tel
telnic.org

W przypadku pytań prosimy o kontakt. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.